● Piękny umysł: Marki mają szansę zaoferować poczucie normalności w niepewnych czasach proponując rutynowe zabiegi pielęgnacyjne oparte na produktach, które zapewnią ochronę, wniosą wartość i pozwolą odbudować relacje oparte na zaufaniu.
● (Bez)cenna uroda: Kontrolowanie wydatków skłania konsumentów do szukania w produktach funkcjonalności i celu. Wartość zakupu jest wyznaczana przez jakość, wygodę i efekt, a nie wysokość wydanej kwoty.
● Zmiana kanału: Przemyślane strategie e-commerce pozwolą markom odnieść sukces poprzez zastosowanie podejścia wielokanałowego, które poszerzy granice, zaangażuje wszystkie zmysły i zaoferuje konsumentom inny wymiar zakupów dzięki nowym warstwom cyfrowego doświadczenia.
● Urodowa eko-lucja: W miarę powrotu do normalności i znoszenia obostrzeń wymuszonych przez pandemię COVID‑19 konsumenci przewartościowują swoje priorytety, zwracając podczas zakupów większą uwagę na względy eko-etyczne.
Patrząc w przyszłość Andrew McDougall, Associate Director, Global Beauty and Personal Care wyjaśnia, w jaki sposób te trendy staną się inspiracją dla sektora kosmetyków i produktów do pielęgnacji na całym świecie oraz jak wpłyną na producentów, przedsiębiorców, marki i konsumentów.
„W najbliższym czasie podkreślanie roli rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych w zwalczaniu lęku i stresu oraz przywracaniu poczucia normalności w niepewnych czasach będzie czynnikiem decydującym o wartości dla konsumentów w długofalowej perspektywie. Marki, które pochwalą się ścisłym przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa, wzbudzą zaufanie i przyciągną nowych klientów tęskniących za doświadczeniem zakupów w sklepach stacjonarnych. Marki powinny również opracować strategie angażowania zewnętrznych ekspertów, aby nadać produktom stempel wiarygodności i zaproponować konsumentowi wizję osiągnięcia holistycznego dobrostanu poprzez zadbanie o zdrowie umysłu, ducha i ciała.”
„Podczas gdy wielu konsumentów na nowo ocenia, co jest niezbędne do przetrwania, doświadczenia i przeżycia stają się cenniejsze niż namacalne produkty. Marki, które będą chciały zachęcić konsumentów do zapłacenia więcej za dany produkt, muszą na nowo zdefiniować wartość jako coś, co wykracza poza aspekt cenowy i uwzględnia efekt zakupu oraz wygodę, z naciskiem na jakość. Coraz bardziej widoczny będzie „fleksitarianizm” zakupowy, w miarę jak konsumenci będą kupować droższe lub tańsze wersje produktów w różnych kategoriach. Sukces osiągną marki, które będą potrafiły wywołać autentyczny oddźwięk u poszczególnych grup konsumentów, dzięki czemu zmniejszą koszty pozyskania klientów i zwiększą wartość klienta w czasie.”
„W ciągu najbliższych 12 miesięcy lojalność i wartość klienta w czasie będą rosły dzięki wykorzystaniu wielu wyszukanych i spersonalizowanych punktów styczności skoncentrowanych na uchwyceniu indywidualnych potrzeb konsumenta wynikających ze stylu życia. Marki powinny opracować strategie, które skierują e-commerce na ich własne strony internetowe, stawiając na autentyczność i rzucając wyzwanie dużym graczom, którzy muszą zmierzyć się z problemem transparentności łańcucha dostaw. Należy również wykorzystać sektor usług beauty i rozszerzyć definicję pielęgnacji dzięki zaangażowaniu przeszkolonych i godnych zaufania specjalistów, tworząc w ten sposób prawdziwie wielokanałową strategię.”
„Marki będą kontynuować wspieranie lokalnych firm i współpracę opartą na autentycznej i długofalowej strategii, ponieważ coraz więcej konsumentów robi zakupy u lokalnych producentów zwracając mniejszą uwagę na cenę. Nadchodzi nowa ewolucja pojęcia „czystego” produktu łącząca etykę i bezpieczeństwo, która spełnia potrzeby świadomych i uważnych konsumentów z sektora beauty chcących uniknąć niepotrzebnego ryzyka związanego z produktem i jego wpływem na otoczenie. W miarę jak konsumenci przeprowadzają się i wyprowadzają do/z dużych i małych miast, zmieniają się ich priorytety, a wraz z nimi produkty i usługi, do których mają dostęp. Aby zwiększyć wskaźnik powtórnego zakupu, marki powinny zainwestować w bardziej zróżnicowane punkty styczności, które umożliwią konsumentom optymalne odkrywanie produktu.”