Produkty będą m.in. dystrybuowane pod marką własną spółki – HYGEA med.
Decyzję o ponownym uruchomieniu decyzji spółka podjęła po wnikliwym monitoringu rynku dezynfektantów. W trakcie przerwy produkcyjnej powołano zespół handlowy, który przygotowywał spółkę do uczestnictwa w trwających przetargach na dostawy płynów i żeli do dezynfekcji.
- Uznaliśmy, że to jest ten moment na wznowienie produkcji dezynfektantów. Zebraliśmy niezbędne doświadczenie i dostosowaliśmy nasze struktury organizacyjne, by jak najbardziej efektywnie rozwinąć ten segment naszej działalności. Widzimy zapotrzebowanie rynku na produkty biobójcze i mamy produkt najwyższej jakości. Mamy wiele zapytań komercyjnych od naszych partnerów handlowych, w tym z sieci zagranicznych, które są zainteresowane dystrybucją produktów – powiedział Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin SA.
Krynica Vitamin SA przygotowała elastyczną ofertę dla klientów. W linii płynów i żeli znalazły się produkty zarówno do dezynfekcji rąk, jak i powierzchni. W ofercie jest szeroka gama preparatów w najbardziej pożądanych pojemnościach – od 50 ml, przez 100 ml, 250 ml, aż do 5 litrów.
To nie tylko dezynfektanty dla klientów indywidualnych, ale również produkty adresowane do firm i instytucji, które pozwalają zdezynfekować dłonie osobom wchodzącym do pomieszczenia.
W odpowiedzi na zapotrzebowania rynku, w ofercie są też płyny i żele, w których zamiast alkoholu jest nadtlenek wodoru w stężeniu 4,9%. Stosowany przeważnie jako preparat przeciwbakteryjny i odkażający, ma również właściwości odnawiające. W połączeniu z łagodzącym aloesem, regenerującym b-pantenolem oraz nawilżającą gliceryną stanowi świetny preparat dezynfekujący dla dłoni wrażliwych, na których znajdują się odciski, rany czy zadrapania. To doskonały środek dla dzieci, a także osób regularnie dezynfekujących dłonie ze względu na np. obowiązki służbowe. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż produkty bezalkoholowe nie muszą być przechowywane w specjalnie wyznaczonych miejscach dla produktów łatwopalnych i niebezpiecznych.
W obliczu pandemii COVID-19 Krynica Vitamin przestawiła części mocy zakładu w celu wyprodukowania płynów do dezynfekcji rąk. Działanie spółki były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i konieczności podjęcia realnych środków zapobiegawczych. Produkcja płynu do dezynfekcji była prowadzona w kwietniu i maju br. W okresie letnim firma kontynuowała swoją podstawową działalność gospodarczą. W tym czasie dokonano przeglądu serwisowego linii wykorzystywanej do produkcji dezynfektantów.
Po trzech kwartałach br. Krynica Vitamin wypracowała prawie 360 mln zł skonsolidowanych przychodów co jest wynikiem o 54 proc. wyższym niż za analogiczny okres ubiegłego roku. Zysk netto po trzech kwartałach wyniósł 54,1 mln zł i jest wyższy niemal dziesięciokrotnie w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2019 r. Pod koniec poprzedniego tygodnia GPW poinformowała, że po sesji 18 grudnia br. w wyniku kwartalnej rewizji indeksów, akcje spółki Krynica Vitamin wejdą do indeksu sWIG80.