W nowym obiekcie opracowywane będą innowacyjne i zrównoważone rozwiązania produktowe oraz opakowaniowe dla kilku kategorii. Prace badawcze prowadzone przez polskich ekspertów będą wykorzystywane przez pozostałe fabryki Avon na całym świecie.
Nowe centrum R&D powstało w ekspresowym tempie. Od momentu wbicia pierwszej łopaty w lipcu ubiegłego roku prace budowlane postępowały niezwykle sprawnie, dzięki czemu nowy obiekt został otwarty w ciągu zaledwie 9 miesięcy od startu prac.
Garwolińskie centrum badawczo-rozwojowe, odpowiadające najwyższym europejskim standardom, będzie ściśle współpracować z centrum R&D Avon w Brazylii, odpowiedzialnym za opracowywanie innowacji produktowych. Będzie w nim działała także jednostka testująca nowe opakowania dla wybranych produktów. Polski oddział zajmie się rozwojem produktów kategorii skin care, personal care, fragrance i make-up zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie kluczowy dla organizacji działań prowadzonych przez Avon zarówno w Europie, jak i na całym świecie.
Inwestycje w innowacje są jednym z kluczowych elementów strategii Avon, która zakłada dostarczanie wysokiej jakości nowoczesnych i wartościowych kosmetyków, poprzez wielokanałowy model sprzedażowy oparty na relacjach. Nowo otwarte zaplecze badawczo-rozwojowe Avon mieści się w budynku o powierzchni ok. 1100 m² znajdującym się w sąsiedztwie fabryki.
- Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas kolejny, bardzo ważny, krok w ciągłym rozwoju inwestycji Avon w Garwolinie, które jest niezwykle istotnym miejscem dla firmy, nie tylko w skali Polski, ale i świata. Obiekt badawczo-rozwojowy idealnie uzupełni istniejącą w Polsce strukturę biznesową naszej marki i będzie, mam nadzieję, stanowił punkt wyjścia dla kolejnych, jeszcze bardziej zaawansowanych inwestycji - powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.
Prace badawcze prowadzone w Garwolinie dotyczyć będą przede wszystkim rozwoju kluczowych etapów produkcji nowych kosmetyków, których receptury będą opracowywane przez Centrum R&D Avon w brazylijskim Cajamar. Priorytetem jest rozwój nowych formuł w duchu zrównoważonego rozwoju. Istotne jest więc opracowanie efektywnego procesu technologicznego i transferu technologii ze skali laboratoryjnej do skali produkcyjnej, wsparcie w testach nowoczesnych formuł kosmetycznych, a także zapewnienie wysokiej jakości finalnego produktu. Biznesowo duże znaczenie ma także gwarancja powtarzalności procesów oraz bezproblemowego wprowadzenia nowych kosmetyków do masowej produkcji, która odbywa się w fabryce Avon w Garwolinie.
Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego marki Avon oznacza więc jeszcze mocniejsze zacieśnienie więzi między Polską a globalną marką kosmetyczną. Umiejscowienie kluczowych operacji firmy w zakresie R&D w Garwolinie podkreśla, jak ważna w strukturach globalnych jest polska fabryka.