Dr Irena Eris: polityka i biznes to dwa światy, ale wzajemnie na siebie oddziałujące
Dr Irena Eris: polityka i biznes to dwa światy, ale wzajemnie na siebie oddziałujące

Z czym muszą dzisiaj zmagać się polscy przedsiębiorcy?

Dr Irena Eris: Mamy bardzo duży problem z przewidywalnością. Nie jest dobrze, kiedy prawo zmienia się bardzo szybko i jeszcze zmienia się w sposób niedoskonały, z licznymi poprawkami. Przez to właściciel firmy nie wie, jak planować budżet czy jak odnaleźć się w tej rzeczywistości. Prawo powinno zmieniać się w sposób przewidywalny, po konsultacjach, a nie w tempie karuzeli. Jest również problem z interpretacją przepisów - często nie można jej uzyskać, a popełniając błąd, ponosi się konsekwencje. To nie jest korzystne dla rozwoju biznesu.

Wasz głos jest brany pod uwagę?

Powiem krótko - powinno być więcej konsultacji i różne grupy powinny być wysłuchiwane.

Politycy nie pomagają?

Politycy nigdy nie pomagali i nie ma w tym nic dziwnego. Uważam, że biznes powinien rządzić się własnymi prawami. Wystarczy nie przeszkadzać. Ważny jest jednak wizerunek naszego kraju. Jeżeli będzie on dobrze budowany, to przedsiębiorcom będzie łatwiej eksportować. Politycy mają tutaj swoje do zrobienia, to ich zadanie. Moim zadaniem jest natomiast rozwijać biznes i płacić podatki.
 

źródło: Mateusz Gąsiorowski, BusinessInsider.com.pl, "Od rzemieślnika do businesswoman. Irena Eris: nagle zobaczyłam, że mogę się rozwijać"; 16.03.2019

# Cytat tygodnia
reklama