Firma biotechnologiczna pozyskała 56 mln CHF (66 mln USD) - dzięki inwestycjom zarówno L’Oréal, jak i Nestlé.
Rundzie finansowania przewodniczył fundusz BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development), należący do Grupy L'Oréal fundusz kapitału podwyższonego ryzyka inwestowanego w strategiczne innowacje, co podkreśla wiarę inwestorów w to, że dzięki zastrzeżonej przez firmę Timeline technologii Mitopure® ludzie będą pozostawać w zdrowiu dłużej niż obecnie.
- Ta strategiczna współpraca jest wyrazem przełomowego, wielowymiarowego podejścia, które zawsze uważaliśmy za niezbędne do uzyskania istotnych postępów w dziedzinie długowieczności i przedłużania dobrostanu zdrowotnego – wyjaśnia Patrick Aebischer, współzałożyciel i prezes Timeline. - Chcę podziękować firmom L’Oréal i Nestlé oraz naszym wieloletnim inwestorom za ich zaangażowanie w tworzenie rozwiązań dla długowieczności, czerpiące z osiągnięć nauki na najwyższym poziomie.
L’Oréal twierdzi, że fundusze wesprą rozwój działalności Timeline, pomagając w rozwoju jej działu naukowego i wejściu na nowe rynki w sektorach żywności, urody i zdrowia. - Długowieczność polega na tym, by dłużej żyć, ciesząc się przy tym dobrym zdrowiem. Firma L’Oréal od dekady pracuje nad zrozumieniem tej prawdy i wyciągnięciem z niej wniosków dla branży beauty – mówi Barbara Lavernos, wicedyrektor generalna odpowiedzialna za badania, innowację i technologię, L’Oréal. I dodaje: - Długowieczność to nowa definicja piękna, funkcjonująca na styku różnych dziedzin nauki: od identyfikacji markerów biologicznych po analizy narażenia zewnętrznego. Nasza inwestycja w Timeline jest ekscytująca z uwagi na potencjał uczynienia zdrowej skóry i piękna kluczowymi oznakami długowieczności.
- Inwestujemy w Timeline od 2019 roku i cały czas jesteśmy pod wrażeniem ich zespołu oraz wierzymy w perspektywiczny potencjał zastosowania technologii Mitopure w odżywianiu, by ludzie mogli starzeć się zdrowiej – twierdzi Anna Mohl, dyrektor generalna Nestlé Health Science. - Jesteśmy podekscytowani faktem, że firma L’Oréal dołączyła do nas jako inwestor i partner strategiczny, aby podnieść tę technologię na jeszcze wyższy poziom i rozszerzyć zakres jej zastosowań.
W ostatnich miesiącach L’Oréal zwiększył swoje inwestycje w spółki technologiczne i biotechnologiczne. W grudniu 2023 roku przejął firmę badawczą Lactobio zajmującą się badaniami probiotyków i mikrobiomów za nieujawnioną kwotę. Francuski gigant kosmetyczny kupił kopenhaską firmę, aby „wzmocnić” i „przyspieszyć” prowadzone przez nią od 20 lat badania nad mikrobiomem. W styczniu 2024 r. nabył także wyemitowane akcje start-upu Gjosa zajmującego się technologią wodną. L’Oréal twierdzi, że inwestycja miała na celu zwiększenie skali rozwiązań oszczędzających wodę wartych do zastosowania w branży kosmetycznej.