Ponadto zabieg ten uelastycznia pasma, dzięki czemu stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Który olej wybrać do olejowania włosów? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.
Olejowanie włosów to nic innego jak stosowanie naturalnych olejów podczas pielęgnacji pasm. Dwiema najpopularniejszymi technikami tego zabiegu jest olejowanie na sucho, czyli nakładanie oleju bezpośrednio na włosy oraz olejowanie na podkład nawilżający. Więcej na temat metod stosowanych podczas tej pielęgnacji oraz wskazówek, jak skutecznie olejować włosy znajdziesz w tym artykule: https://onlybio.life/blog/olejowanie-wlosow-poradnik-b34.html.
To, jaką metodę zastosujesz, zależy od rodzaju Twoich włosów, ich potrzeb oraz Twoich indywidualnych preferencji. Warto przetestować obydwie te techniki, aby sprawdzić, która z nich jest najlepsza. O wiele większe znaczenie ma dobór odpowiedniego oleju do porowatości, ponieważ nie każdy będzie współgrał z danymi typami włosów.
Posiadacze włosów niskoporowatych mogą cieszyć się gładkimi i lśniącymi pasmami. Takie kosmyki są zwykle grube, mięsiste i dociążone. Włosy z trudnością poddają się stylizacji lokówką, ponieważ z natury są proste. Ich łuski są domknięte, dlatego też do pielęgnacji najlepiej sprawdzą się oleje o małych cząsteczkach, które należą do grupy olejów nasyconych. Należą do nich:
Niskopory nie potrzebują zbyt częstego olejowania. Zdarza się, że wystarczy im nakładanie niewielkiej ilości oleju na suche końce.
Włosy średnioporowate, nazwyane niekiedy „włosami z pogranicza” charakteryzują się umiarkowanym rozchyleniem porów. Na ich kondycje dobrze wpływają oleje jednonienasycone, takie jak:
Jako że średniopory łączą w sobie cechy dwóch pozostałych typów, często zdarza się, że ich posiadacze mogą z powodzeniem korzystać z olejów dedykowanych zarówno włosom niskoporowatym, jak i wysokoporowatym.
W znacznej większości przypadków ten typ stanową loki i fale. Takie kosmyki mają tendencję do puszenia i przesuszania się, co sprawia, że w ich przypadku bardzo dobrze sprawdza się olejowanie na podkład nawilżający. Jako bazę pod olej można wykorzystać żel aloesowy lub lniany, roztwór wody z cukrem, miód lub produkty z D-pantenolem. Włosy wysokoporowate mają mocno rozchylone łuski, dlatego też warto wybierać oleje o dużych cząsteczkach, takie jak:
Z racji tego, że włosy wysokoporowate często bywają zniszczone, dobrze jest wykonywać na nich zabieg olejowania raz w tygodniu, dzięki czemu rezultaty będą o wiele szybciej widoczne.
artykuł sponsorowany