Aby uzyskać wymarzony efekt zdrowych oraz bujnych kosmyków, warto postawić na kompleksową pielęgnację i zacząć od podstaw.
Dziś podpowiemy, dlaczego peeling do skóry głowy jest ważny oraz jak go stosować, by przyniósł zamierzony efekt.
Wyobrażasz sobie, że peelingowanie głowy to czasochłonne zajęcie? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że wybierzesz jeden spośród gotowych produktów, których dziś na rynku znajdziesz całe mnóstwo. Każdy z nich posiada osobną instrukcję, jednak najczęściej metody ich stosowania niewiele się od siebie różnią.
Dobry peeling do skóry głowy znajdziesz choćby w drogerii Lavandin.pl. Jak go stosować? Ogólna zasada jest prosta. Zwilż skórę głowy, odciśnij nadmiar wody ręcznikiem i nałóż wybrany produkt. Następnie kolistymi ruchami rozprowadź preparat po skórze - taki masaż głowy powinien potrwać minimum 5 minut. Po zabiegu spłucz peeling ciepłą wodą i umyj głowę łagodnym szamponem.
Regularne peelingowanie głowy to nie tylko lśniące i mocne włosy. Zdrowa i oczyszczona skóra głowy to lepszy porost kosmyków, mniej problemów z ich przetłuszczaniem i łupieżem.
Dziś prawdopodobnie każdy trycholog powie ci, że starania o poprawę kondycji włosów należy zacząć właśnie od skóry głowy, a peeling staje się świetnym rozwiązaniem!
To zależy od potrzeb i rodzaju twojej skóry. Jeśli masz tendencje do podrażnień i zaczerwienień, postaw na łagodne peelingi do skóry wrażliwej, a zabieg wykonuj raz na dwa tygodnie.
W przypadku skóry normalnej peeling skóry głowy możesz śmiało przeprowadzać raz w tygodniu. Osoby, borykające się z łupieżem mogą poddawać się tej czynności nawet co 3 dni.
Najważniejsza jednak jest obserwacja reakcji twojej skóry na zastosowane zabiegi. Częstotliwość peelingowania dobieraj po prostu do własnych potrzeb. Pamiętaj jednak o tym, że nie powinnaś tu przesadzać. Nadmierne oczyszczanie skóry głowy może doprowadzić do jej przesuszania i efektów odwrotnych od oczekiwanych.
Wartościowe, skuteczne a przede wszystkim bezpieczne i korzystnie działające na skórę głowy będą kosmetyki z naturalnym składem. Unikaj zatem, w szczególności takich preparatów, które w składzie mają:
Do tego warto pamiętać, że produkty na bazie alkoholu i z parabenami w składzie mogą przesuszać i podrażniać skórę głowy. Unikaj więc ich, zwłaszcza jeśli masz tendencję do zaczerwienień.
Także parafina nie jest mile widzianym składnikiem. Dlaczego? Ponieważ blokuje ona kanały łojowe, a co za tym idzie, sprzyja rozwojowi bakterii. W przypadku peelingu parafina będzie osłabiać i wręcz sabotować korzystne działanie kosmetyku, którego zadaniem jest dogłębne oczyszczanie, a nie zatykanie.
Stawiając na kompleksową pielęgnację włosów, nie możesz pominąć peelingu skóry głowy. Wystarczy, że raz w tygodniu postawisz na takie oczyszczanie, a pozytywne skutki odczujesz prawdopodobnie już po kilku pierwszych zabiegach.
Skóra głowy stanie się dogłębnie oczyszczona, twoje włosy wzmocnią się, poprawi się ich kondycja, a ty zyskasz naturalnie lśniące i mocne kosmyki.