Specjaliści polecają dermokosmetyki.
To preparaty, które poza składnikami pielęgnującymi, zawierają substancje lecznicze. Zobacz, czym wyróżniają się dermokosmetyki i czym kierować się przy zakupie.
Dermokosmetyki są tworzone w wysokiej klasy laboratoriach. Udział w całym procesie mają specjaliści z różnych dziedzin: chemicy, dermatolodzy i kosmetolodzy. Dzięki temu stosowane są w nich najbardziej innowacyjne rozwiązania i dobrze wyselekcjonowane składniki, ale też są one bezpieczne dla skóry – nawet najbardziej wrażliwej.
Jedną z marek, która tworzy dermokosmetyki, jest Cetaphil. Zanim produkty trafią do sprzedaży, przechodzą liczne testy. Potwierdzane jest nie tylko ich bezpieczeństwo, ale także skuteczność w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów i ochronie skóry wrażliwej przed działaniem czynników zewnętrznych.
W dermokosmetykach znaleźć można składniki, które wykazują działanie lecznicze i ochronne. Są one obecne w odpowiednich stężeniach. Dzięki temu przy regularnej pielęgnacji można zaobserwować nie tylko poprawę wyglądu skóry, ale też złagodzić nieprzyjemne dolegliwości: przesuszenie skóry, nadmierne złuszczanie się naskórka, zaczerwienienie, pieczenie i świąd.
W preparatach można znaleźć też cynk. Jest on obecny przede wszystkim w dermokosmetykach przeznaczonych do cery trądzikowej.
Dermokosmetyki powstały głównie z myślą o cerze wrażliwej. Obecne w nich substancje nie wywołują alergii i nie powodują podrażnień. Wskazaniem do sięgnięcia po tego typu kosmetyki są także choroby dermatologiczne (m.in. atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca). Warto jednak pamiętać, że z preparatów może korzystać właściwie każda osoba. Dermokosmetyki sprawdzają się idealnie w codziennej pielęgnacji.
W kosmetyczce należy mieć podstawowe dermokosmetyki. Są to:
Przed zakupem dermokosmetyków należy przeczytać etykietę od producenta. Są na niej wymienione wskazania do stosowania danego preparatu (np. do cery trądzikowej) oraz skład. Unikać należy produktów z dużą ilością substancji chemicznych i alkoholem etylowym. Tych składników nie powinno być w dermokosmetykach – zdarza się jednak, że producenci nadużywają tej nazwy w celach marketingowych.
Dermokosmetyki najlepiej kupować w aptece. Są one też dostępne w niektórych drogeriach. Zakupu dokonać można również bezpośrednio na stronie producenta.