Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem!
Krioterapia to wykorzystywanie ciekłego azotu do leczenia zimnem. Często zabieg ten jest przeprowadzany także przez fizjoterapeutów, dlatego też krioterapia szybko zyskała wielu zwolenników. Gaz, który stosuje się do przeprowadzania zabiegów, ma temperaturę od 0 stopni do minus 130 stopni. Krioterapię dzielimy na miejscową oraz ogólnoustrojową. W przypadku miejscowego schładzania lekarz skupia się na określonej części ciała i eliminuje wszelkie zmiany fizjologiczne w jej obrębie. Ma ona zastosowanie w leczeniu zmian skórnych o przebiegu łagodnym lub złośliwym. Krioterapia miejscowa polega na likwidacji przy pomocy schłodzonego powietrza włókniaków, brodawek czy kurzajek. Usuwanie pieprzyka lub naczyniaka tą metodą przynosi natychmiastowe rezultaty. Krioterapia ogólnoustrojowa ma z kolei na celu wywołanie w organizmie człowieka pewnych zjawisk fizjologicznych, które pomagają w pozbyciu się bólu. Działa ona także przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo.
Zabieg miejscowego wymrażania stosuje się w szczególności na takie zmiany skórne jak:
Zabieg trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga od nas szczególnego przygotowania się do niego. Przed wykonaniem krioterapii lekarz powinien jednak obejrzeć dokładnie zmianę na naszej skórze, aby wiedzieć, jaka temperatura urządzenia będzie dla nas najlepsza.
Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjent może jedynie odczuwać delikatny dyskomfort, ponieważ w miejscu pojawienia się zmiany skórnej należy umieścić specjalne pióro urządzenia i lekko je docisnąć do skóry. Jest to jednak normalne odczucie. Pacjent nie otrzymuje więc żadnego środka znieczulającego. Co więcej, efekty krioterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu. Efekt końcowy jest trwały i nie wymaga umawiania się na kolejne wymrażania. Usuwanie zmian skórnych przy pomocy zimna jest bardzo skutecznym zabiegiem.
Proces rekonwalescencji po zabiegu nie jest długi. Zazwyczaj trwa od tygodnia do miesiąca czasu. W tym okresie skóra może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona. Jest to jednak naturalne, dlatego nie należy się tym martwić. Po kilku dniach od wymrażania, na zmianie skórnej może pojawić się mały strupek. Zalecana jest także wizyta kontrolna. Lekarz oceni podczas jej trwania, czy zmiana skórna została prawidłowo wyleczona.
Usuwanie włókniaków jest obecnie możliwe w wielu klinikach medycyny estetycznej w całej Polsce. Zanim jednak podejmiesz decyzję, pamiętaj o zapoznaniu się z wszystkimi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. Wybieraj gabinety, które cieszą się dobrą opinią i wykorzystują profesjonalny sprzęt. Przykładowy opis zabiegu znajdziesz na stronie: https://fabskin.pl/usuwanie-zmian-skornych-warszawa-bemowo/
artykuł sponsorowany
fot. pexels