W takim wypadku rozwiązaniem jest makijaż permanentny. Prawidłowo wykonany, pozwala uzupełnić nasz wygląd poprzez uwypuklenie ust, czy korektę brwi. Jednakże czy makijaż permanentny jest bezpieczny? Na czym dokładnie polega i co warto mieć na uwadze decydując się na ten zabieg? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Makijaż permanentny to rodzaj półtrwałego make up, najczęściej ust, brwi czy powiek, który polega na wprowadzeniu pigmentu w warstwy skóry właściwej przy pomocy igły. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest podobny do wykonywania tatuażu i trwa zazwyczaj kilka godzin. Bezpośrednio po zabiegu kolory są bardzo intensywne, z czasem po wygojeniu zaczynają blednąć. W przypadku prawidłowo wykonanego makijażu permanentnego efekty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet 5 lat.
Makijaż permanentny brwi to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem koniecznie należy ustalić z lingeristką jakiego efektu oczekujemy. Konieczne jest namalowanie przy pomocy ołówka lub kredki imitacji ostatecznego efektu, a także wybór metody. Brwi permanentne powinny pasować do naszej karnacji, koloru włosów oraz typu urody. Ponadto bardzo ważny jest również stan zdrowia. W przypadku chorób wirusowych i dermatologicznych może zwiększyć się ryzyko wystąpienia infekcji pozabiegowych. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja i wykluczenie takich kwestii jak skłonność do silnych odczynów alergicznych, trądzik, łuszczyca i inne choroby dermatologiczne. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być także przyjmowanie leków sterydowych, zażywanie leków rozrzedzających krew oraz leków antydepresyjnych, a także ciąża i karmienie piersią.
Przystępując do wykonania makijażu permanentnego lingeristka za pomocą kredki lub ołówka wykonuje na naszym łuku brwiowym rysunek, który ma imitować ostateczny efekt zabiegu. W ten sposób jest także w stanie skorygować ewentualną asymetrię lub inne niedoskonałości. Następnie wybierany jest odcień i metoda wykonania stylizacji. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe i można przejść do pigmentowania, czyli wprowadzania pigmentu - barwnika pod naskórek. Warto pamiętać, że po wygojeniu mogą się okazać konieczne poprawki, a więc dopigmentowanie i usunięcie potencjalnych niedociągnięć.
Od samego początku po wykonaniu makijażu permanentnego należy stosować się do zaleceń lingeristki. Tuż po zabiegu stylistka nakłada na świeży makijaż permanentny grubą warstwę kremu, która ma za zadanie przyspieszyć regenerację. Reszta zależy od nas. Niezwykle ważne jest dbanie o prawidłową higienę oraz nakładanie nawilżających i łagodzących kosmetyków, które przyczynią się do zmniejszenia opuchlizny i wzmocnienia podrażnionej skóry. Świetnym wyborem są dedykowane produkty od firmy NEBAPMU bogate w składniki naturalne przyspieszające gojenie i wzmacniające skórę. Ponadto należy unikać ekspozycji na słońce, a także zrezygnować z korzystania z innych zabiegów kosmetycznych, a także wizyt na basenie, w saunie czy solarium.
Odczuwalność bólu zależna jest od progu bólowego danej osoby. Cały zabieg makijażu permanentnego, choć oczywiście nieco bolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, natomiast zawsze warto poinformować stylistkę o wrażliwości na ból i poprosić o zastosowanie dodatkowej maści znieczulającej. W takim wypadku zamiast bólu będziemy odczuwać lekkie łaskotanie.
Usuwanie makijażu permanentnego laserem polega na skierowaniu wiązki światła bezpośrednio na pigment, następnie podgrzaniu go i tym samym rozbiciu komórek pigmentowych. Niestety nie ma możliwości dokładnego określenia ilości niezbędnych naświetleń, ale trzeba się liczyć z wielomiesięcznym procesem. Nie ma także gwarancji na całkowite pozbycie się barwnika. Z tego względu przed decyzją o makijażu permanentnym warto rozważyć wszystkie "za" i "przeciw", a także uważnie wybrać salon kosmetyczny, by efekt w pełni nas zadowalał i by nie były konieczne poprawki.
Makijaż permanentny to ogromne udogodnienie dla kobiet i jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, jest to zabieg jak najbardziej bezpieczny. Warto jedynie pamiętać, by wybrać dobrej jakości salon, skorzystać z usług doświadczonej lingeristki, a po wszystkim zastosować do jej zaleceń, by proces gojenia przebiegał prawidłowo.
artykuł sponsorowany