W końcu piękne i zadbane zęby pozostają synonimem sukcesu, atrakcyjności i zdrowia. O zdrowie jamy ustnej możemy zadbać poprzez regularną pielęgnację, właściwą higienę i efektywną profilaktykę. Niekiedy jednak na szereg zabiegów oferowanych w gabinecie stomatologicznym może nie wystarczyć do uzyskania zadowalającego efektu. W przypadkach, gdy standardowe leczenie nie pozwala przywrócić zębom naturalnego piękna, świetnym rozwiązaniem okazuje się założenie licówek. To najskuteczniejszy sposób na zamaskowanie wszelkich defektów estetycznych, pozwalający na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Czym właściwie są, jaki jest koszt założenia licówek, jakie są wskazania i przeciwskazania dla konkretnego ich typu - to pytania, na które odpowiedzi znajdą Państwo w niniejszym artykule.
Szczery uśmiech to nasza wizytówka, w związku z czym szczególnie istotne pozostaje dbanie o właściwą pielęgnację jamy ustnej i kondycję uzębienia. Niestety bardzo często ubytki, przebarwienia i choroby atakujące naturalne szkliwo zęba sprawiają, że wstydzimy się szczerego uśmiechu od ucha do ucha. Wybierając licówki zębowe, stawiasz na piękny i zdrowy uśmiech. Licówki to cienkie płatki montowane na wcześniej przygotowaną do tego przednią powierzchnię zęba. Nałożenie licówek można zastosować kompleksowo lub wybierając konkretne zęby. Co istotne - jest to zabieg mało inwazyjny, przez co coraz więcej osób decyduje się w ten sposób poprawić kondycję swojego uzębienia, zamiast żmudnego, długotrwałego i kosztownego leczenia stomatologicznego.
W zależności od tego, z czego wykonane są płatki, możemy wyróżnić kilka typów licówek. Licówki pełnoceramiczne to nazwa powszechnie używana zamiennie do licówek wykonanych z porcelany. Trwałość licówek porcelanowych pozwala na korzystanie z nich przez 10-15 lat, a koszt jednego licówki tego rodzaju waha się od 1500 do 3000 zł. Jednak w klinice Make My Dream Warszawa (https://makemydream.pl/licowki-warszawa/) wysokiej jakości licówki porcelanowe na podbudowie z metalu lub złota wykonujemy już od 1099 zł za ząb. Do wykonania licówek stosuje się także kompozyty. Licówki kompozytowe są dużo tańsze, jednak musimy je odświeżać lub wymieniać co 2-3 lata. Licówki tymczasowe, a więc licówki akrylowe, to płatki, które stomatolog nakłada po procesie szlifowania zębów, aby osłonić je na czas wykonania licówek stałych (docelowych).
Wskazaniem do założenia licówek jest m.in. korekta kształtu lub położenia zębów, przebarwienia ich korony, niedorozwój szkliwa, ubytki, urazowe odłamania, nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach wargowych czy szpary powstające między zębami. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu pozostają stany zapalne jamy ustnej, próchnica, nawykowe obgryzanie paznokci, zły stan dziąseł czy ich krwawienie.
Decydując się zabieg założenia licówek, warto postawić na profesjonalistów, dla których celem pozostaje przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu pacjentom, a także ich komfort i najwyższej klasy pomoc w czasie całego procesu leczenia. A taka właśnie misja przyświeca zespołowi, który czeka na Państwa w klinice Make My Dream Warszawa.
artykuł sponsorowany