Prasowanie parownicą to ciekawa alternatywa dla żelazka. W zaledwie kilkanaście minut z prawie każdej tkaniny można nią pozbyć się zagnieceń. Parownica jest lekka i łatwa w obsłudze. Nie musisz mieć deski do prasowania, aby wyprostować ubrania parownicą.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z parownicy?
Między innymi tutaj znajdziesz ciekawe modele parownic do ubrań: https://www.euro.com.pl/parownice-do-ubran.bhtml.
Zagniecenia zminimalizować można już na etapie prania. Aby ich uniknąć, warto wybierać odpowiedni program. Z pewnością pomoże pranie w niższej temperaturze i przy wolniejszych obrotach wirowania. Nie powinno się też przeładowywać pralki – ciasno upchane ubrania nie mają miejsca, aby swobodne się obracać, przez co się gniotą.
Dodaj do ubrań środki zmiękczające. Płyny do płukania nie tylko nadadzą im miękkość, ale też sprawią, że ciuchy będą mniej podatne na zagniecenia. Po wyjęciu z pralki osobno rozprostowuj każdy ciuch, delikatnie strzepując, aby nadać mu pierwotny kształt. W ten sposób zaoszczędzisz sobie późniejszej pracy.
Suszenie ubrań może ograniczyć powstawanie zagnieceń. Zamiast rozwieszać ciuchy przypadkowo, kup dobrej jakości wieszaki. Sukienki czy koszule zawieszone na wieszakach będą schnąć w pozycji wyprostowanej. W ten sposób zmniejszyć można potrzebę prasowania.
Warto pamiętać również o tym, aby:
Nie lubisz się z żelazkiem? Spróbuj zastąpić je sprayem do prostowania ubrań. Wystarczy spryskać nim zagniecenia, delikatnie rozciągnąć tkaninę i poczekać, aż wyschnie.
Spraye tego typu są bezpieczne dla większości materiałów. Formuła preparatu sprawia, że ciuchy błyskawicznie odzyskują gładkość. Spraye do prostowania ubrań znaleźć można w wielu sklepach z chemią gospodarczą.
Nowoczesne suszarki bębnowe mają wbudowane różne, m.in. prasowania parowego. Dzięki takiej opcji można całkiem wyeliminować konieczność prasowania ciuchów. Program parowy rozprostuje włókna materiału, pozostawiając ubrania gładkie i gotowe od razu do włożenia.
Suszarki tego typu mają również zainstalowane specjalne systemy chroniące tkaniny przed przesuszeniem lub nadmiernym gnieceniem. Klucz to wyjęcie prania tuż po zakończeniu cyklu i jego natychmiastowe rozwieszenie lub złożenie ciuchów.
Jak widzisz, prasowanie wcale nie musi być koniecznym obowiązkiem domowym. To nie jedyne rozwiązanie, dzięki któremu ubrania są nieskazitelnie gładkie. Aby oszczędzić sobie nerwów i czasu, używaj odpowiednich wieszaków, korzystaj z parownicy i pierz w specjalnych programach. Tylko tak sprawisz, że ciuchy będą zawsze wyglądać schludnie – bez konieczności stania przy desce do prasowania.
artykuł sponsorowany