Skompletowanie zestawu nie jest trudne – możesz też zdecydować się na zestaw startowy dla początkujących.
Na manicure można udać się do salonu kosmetycznego lub nauczyć się wykonywać go samodzielnie. Potrzebna jest cierpliwość i wprawa, ale także różne akcesoria – zestaw do hybryd obejmuje m.in. specjalne lakiery, bazę, topy do hybryd – błyszczący i matowy, lampę LED lub UV do utwardzania stylizacji, pilniki, cleaner (odtłuszczacz), waciki bezpyłowe, drewniany patyczek albo cążki do skórek, płyn do ściągania lakieru, ew. wielofunkcyjną i nowoczesną frezarkę. Które akcesoria są kluczowe i mają największy wpływ na efekt?
Zestaw do hybryd musi obejmować przede wszystkim lakiery – warto posiadać całą kolekcję, m.in. pastele, neony, klasyczną czerwień czy codzienne beże. Stawiaj na produkty dobrej jakości, gdyż takie lakiery zapewnią dobry efekt jak najdłużej. Jeśli lakier zostanie prawidłowo nałożony, nie odpryskuje, a paznokcie będą trwałe i mocne.
Baza to podkład pod stylizację – skutecznie zabezpiecza płytkę paznokcia. Jest niezbędny, by wykonać prawidłowy manicure, który będzie utrzymywał się przez kilka tygodni – zmienisz stylizację jedynie z powodu nieestetycznego odrostu. Top to kolejny must have, gdyż dodaje stylizacji wspaniałego połysku, ale też chroni lakier.
Każdą taką stylizację trzeba koniecznie utwardzić – zestaw do hybryd musi zawierać także lampę LED lub UV. Polecane są głównie lampy LED, gdyż są nowoczesne i zużywają mniej energii. Warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości – sprawdź moc lampy i wybierz model odpowiedni do swoich potrzeb. Inna lampa sprawdzi się w profesjonalnym salonie, a inna w domu. Ważne, by miała czujnik ruchu, pochłaniacz pyłu i timer.
Warto też zainwestować w praktyczną frezarkę, ale praca z nią wymaga wprawy i umiejętności. Jeden z nich może służyć do kształtowania paznokci, inny do polerowania płytki. Zestaw różnych frezów znacznie poszerza jej możliwości – można skrócić paznokcie, nadać im kształt (migdał, owal, prostokąt itd.) czy też zdjąć lakier hybrydowy, a nawet usunąć zrogowaciały naskórek podczas zabiegu pedicure. Z reguły posługują się nią profesjonalne gabinety kosmetyczne, ale można też znaleźć modele prostsze, do zastosowań domowych.